להתכונן למבחן מימ"ד

 

מבחן מימ"ד בוחן את השליטה שלכם בחוקים הבסיסיים במתמטיקה (אלגברה, גיאומטריה, בעיות והסקה מתרשים/מטבלה), וגם את הבנת הנקרא ואוצר המילים שלכם בעברית ובאנגלית. 

 

מה צריך ללמוד למבחן מימ"ד?

כדי להתכונן למבחן מימ"ד צריך לחזור על היסודות המתמטיים וכדאי גם לעבור קצת על עברית ואנגלית. בעברית ואנגלית אין מה להתחיל ללמוד יותר מידי, אבל בהחלט כדאי לתרגל קצת לפני המבחן. במתמטיקה לעומת זאת, כדאי מאוד לעשות חזרה וללמוד, מכיוון שאפילו חזרה קצרה ותרגול מועט יחסית יכולים לעזור לכם באופן משמעותי לקראת המבחן.

 

דרכי הכנה למבחן מימ"ד

 

אתרי אינטרנט

 

הדבר הראשון שכדאי לעשות זה לקרוא קצת על המבחן, על המבנה שלו ועל סוגי השאלות שיש בו. באתר www.מבחן-מימד.co.il תוכלו למצוא הסברים מפורטים על המבחן וגם הסברים על החומר ושאלות מימד לדוגמא. יש גם את האתר של המרכז הארצי, אבל כמות התרגול שתמצאו שם די קטנה.

 

עמוד פייסבוק

כמו בכל תחום לימוד תמיד עדיף ללמוד ביחד, אם פעם היה קשה מאוד למצוא מידע על מבחן מימד, היום לא רק שהמידע נגיש אלא שישנה אפילו קהילת פייסבוק מתפתחת, אפשר לשאול שאלות וכמובן לקבל טיפים על בסיס יומי: עמוד הפייסבוק של מבחן מימד

 

ספר מימד

 כדי להתכונן חשוב גם ללמוד וגם לתרגל. הדבר הכי טוב לעשות כמובן זה לקחת ספר מימד - ספר הכנה למבחן שבו יש גם הסברים וגם תרגול של שאלות מימד לדוגמא. אפשר לקחת גם ספרי פסיכומטרי או ספרי מתמטיקה אבל סוגי השאלות שם לא כל כך תואמים את מה שיש במבחן מימ"ד, ולכן זה פחות מתאים. אפשר להיעזר בהם כדי לעבור על חוקים, אבל בגלל שזה לא מותאם למבחן מימ"ד יכול להיות שתלמדו סתם חוקים שלא לצורך.

 

למה כדאי להתכונן למבחן מימ"ד?

 

יש כמה סיבות שבגללן  כדאי ללמוד למבחן מימ"ד. הסיבה הברורה ביותר היא כמובן הקבלה למכינה. כדי להתקבל למכינה חייבים לעשות מבחן מימ"ד, וברור שלא שולחים אתכם לעשות מבחן סתם - הציון שלכם יכול לקבוע אם תתקבלו ללימודים במכינה או לא. 

 

שנית, הציון במבחן יכול להשפיע גם על קבלת מימון ללימודים. חלק גדול מהלומדים במכינות קדם אקדמיות מקבל מימון ולומד חינם, ויש כאלו שאפילו מקבלים מלגת קיום, שזה כמו משכורת על זה שהם לומדים. חבל לפספס דבר כזה רק בגלל ציון נמוך במבחן מימ"ד. 

 

הסיבה השלישית היא, שזה פשוט יעזור לכם אחר כך. הנושאים שנבדקים במבחן מימ"ד מהווים את היסודות למה שתלמדו אחר כך. בין אם מדובר בהשלמת בגרויות, או במבחן פסיכומטרי שתצטרכו לעשות בהמשך הדרך, מבחן מימ"ד זה הבסיס להכל.