לחץ כאן על מנת לערוך את הכותרת של עמוד זה

האינטרנט שינה את החיים שלנו כמעט בכל תחום. בין אם זה קניות אונליין, תקשורת עם חברים, או מידע שאפשר לקבל בלחיצת כפתור - קליק אחד והכל פרוש לפניך, אין ספק שזו מהפכה של ממש. תחום הלימודים עובר אף הוא מהפכה בשנים האחרונות, וקורסים רבים החלו להיות מועברים אונליין. החלוצים היו קורסים והשתלמויות מחשבים למיניהם (קורסים של מייקרוסופט, IBM ועוד), אך תחום נוסף שצובר תאוצה הוא תחום הפסיכומטרי. 

 

האינטרנט בקורסי פסיכומטרי

 

הבחינה הפסיכומטרית נכתבת על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, ובשנה יש כ-75,000 נבחנים. רובם המכריע של הלומדים לבחינה הפסיכומטרית נרשמים לקורסי הכנה למיניהם - יואל גבע, לחמן, אנקורי, קידום, ez-way, סמארט ואחרים, ואלו שלומדים לבד לומדים בעזרת ספרי פסיכומטרי. כחלק מהמהפכה של האינטרנט, תחום הלימודים אונליין החל צובר תאוצה גם בעולם הפסיכומטרי, עם אתר פסיכו כחלוץ, ולאחריו קמו אתרים נוספים שחלקם הגדול פרש בדרך וחלקם עדיין שורדים. 

 

ללימוד אונליין יש יתרונות רבים, אך גם כמה חסרונות. יש לציין כי ככל שהשנים חולפות והטכנולוגיה מתקדמת, החסרונות של לימוד אונליין קטנים והפערים מצטמצמים. כיום, אין כמעט קורס פסיכומטרי שאין לו תרגול פסיכומטרי באינטרנט. יש קורסי פסיכומטרי שהאתר שלהם מאוד מתקדם ויש כאלו שעדיין בשלבים הראשונים, אך אין ספק שכל שהזמן עובר כך נמצא יותר תרגול פסיכומטרי באינטרנט. 

 

תרגול פסיכומטרי אונליין

 

אחד היתרונות הגדולים של תרגול פסיכומטרי באינטרנט הוא המעקב האישי. היכולת של המדריך לעקוב אחר מצבו של כל תלמיד בכל נושא היא גבוהה הרבה יותר מאשר השיטה הישנה של בחנים ומבחנים בכיתה. כיום יש כמעט בכל קורס פסיכומטרי מערכת ניתוח סימולציות שמראה מה המצב של התלמיד לפי חלוקה לנושאים ותוכנה ללימוד מילים, ונראה כי בעתיד תהיינה מערכות מתקדמות הרבה יותר.